آنچه باید قبل از پیوند مو بدانیم، باید ها و نبایدها

آنچه باید قبل از پیوند مو بدانیم، باید ها و نبایدها

آنچه باید قبل از پیوند مو بدانیم، باید ها و نبایدها

مطالب مورد تقاضا

 کاشت مو یک عمل تخصصی در حیطه متخصصین پوست و مو می باشد . امروزه با توجه به پیشرفت های چشمگیری که در این زمینه در جهان بدست آمده است روزبروز نتایج پیوند مو زیباتر و مورد قبول بیشتری واقع شده است و تقاضا برای انجام آن رو به افزایش بوده است ولی قبل از تصمیم برای انجام آن لازم است نکات ذیل به دقت توسط متقاضیان عزیز مورد توجه قرار گیرد تا در نهایت نتیجه مطلوب شما از این عمل بدست آید . متاسفانه با توجه به استقبال گسترده عمومی از این عمل زیبایی ، افراد  و مکانهای فراوان فاقد صلاحیتهای لازم ، اقدام به ارایه عمل کاشت مو می نمایند که باعث شده شاهد شیوع بالای عوارض چشمگیر این عمل جراحی باشیم که متاسفانه این عوارض گاها" ممکن است غیرقابل اصلاح و تا پایان عمر گریبانگیر فرد باشد، لذا انجمن متخصصین پوست استان فارس به عنوان تنها انجمن رسمی متخصصین پوست این استان بنا به رسالت علمی خود جهت پیشگیری از بروز این عوارض ، مطالب ذیل را به اطلاع شما عزیزان می رساند :  

 ۱- اولین قدم و مهم ترین قدم مراجعه به مکان دارای صلاحیت هست و دارای مجوز قانونی هست ، طبق قوانین وزارت بهداشت محل انجام عمل پیوند مو باید در کلینیک تخصصی پوست و مو باشد ، لیست کلینیک های تخصصی پوست و موی دارای مجوز قانونی در این سایت موجود می باشد ، متاسفانه امروزه مکانهای غیرمجاز و غیرقانونی تحت عنوان کلینیک پوست و زیبایی در فضاهای مجازی مانند اینستاگرام ، اینترنت و ... اقدام به تبلیغ و جذب بیماران می نمایند ، در صورت عدم ذکر نام یک کلینیک در لیست کلینیکهای اعلامی در این سایت باید به قانونی بودن آن کلینیک شک کرد و از مراجعه به چنین مکانی خودداری نمود و جهت اطمینان بیشتر می توانید در قسمت پرسش و پاسخ این سایت از معتبر بودن و قانونی بودن آن مرکز سوال فرمایید .کلینیک های مجاز ملزم به رعایت اخرین استانداردهای علمی روز جهان و داشتن کلیه تجهیزات استاندارد برای شرایط استریل جهت کنترل عفونت و جلوگیری از خطر ابتلای بیماران به  عفونتهایی مانند ایدز، هپاتیت بی، هپاتیت سی و سایر بیماریهای خطرناک می باشند. متاسفانه مکانهای فاقد مجوز ،  فاقد اینگونه تجهیزات و شرایط استاندارد می باشند و بیمار را در معرض خطر جدی عفونتهایی مانند ایدز و هپاتیت قرار می دهند، امروزه متاسفانه شاهد هستیم افراد زیادی تحت عنوان تکنسین کاشت مو و یا بازاریاب و ... در اینستاگرام و سایت دیوار و سایر فضاهای مجازی اقدام به  تبلیغ عمل پیوند مو جهت جذب بیمار می نمایند که این اقدام غیر قانونی بوده و انجام کاشت توسط چنین اشخاصی می تواند همراه با عوارض شدید و غیرقابل جبران همراه باشد ، به یاد داشته باشید شما فقط دارای یک ناحیه دهنده مو یا بانک پشت سر می باشید و تنها دارای یک فرصت طلایی کاشت مو می باشید لذا با مراجعه به افراد و مکانهای فاقد صلاحیت این فرصت طلایی را از دست ندهید. 

۲- پس از اطمینان از انتخاب کلینیک مجاز از بین لیست کلینیک های موجود در این سایت و مراجعه به این مرکز ، به یاد داشته باشید در این کلینیک حتما باید توسط متخصص پوست و مو  جهت تعیین علت ریزش مو  مورد معاینه و مشاوره قبل از عمل قرار گیرید، پروانه مطب متخصص پوست و موی هر کلینیک باید در سالن انتظار نصب شده باشد ، با رویت این پروانه و تصویر متخصص مرکز ، از انجام ویزیت و مشاوره توسط متخصص پوست مطمین شوید و حتما از قسمت پذیرش درخواست مشاوره و معاینه حضوری با متخصص را نمایید، در صورتی که  صرفا" توسط شخص دیگری ( تحت هر عنوانی از قبیل مشاور زیبایی و ... ) اقدام به معاینه شما نماید و توسط متخصص پوست قبل عمل معاینه نشوید احتمال ایجاد عوارض کاشت مو و یا نارضایتی از نتیجه عمل بالاست، این حق شماست که قبل عمل توسط متخصص پوست مورد بررسی و معاینه قرار گیرید، متخصص پوست و مو  کسی است که بطور تخصصی به کلیه بیماریهای پوست و مو احاطه علمی دارد. باید توجه داشته باشید که ریزش مو علت های متعدد و فراوانی دارد و بر حسب علت ریزش مو که باید توسط متخصص پوست و مو تشخیص داده شود ، خیلی از انواع ریزش موها اصلا" نیاز به کاشت مو ندارد و صرفا با دارو قابل درمان می باشد و حتی در خیلی از موارد ریزش مو کاشت مو ممنوع می باشد و انجام کاشت مو صرفا" منجر به عوارض غیر قابل جبران می گردد ، روزانه شاهد موارد فراوانی از عوارض کاشت مو در اثر مراجعه به افراد فاقد تخصص در فضاهای مجازی هستیم که بدلیل مراجعه مستقیم به تبلیغات غیر مجاز مانند تبلیغات تکنسین های کاشت مو یا افراد بازاریاب در فضای مجازی می باشد ، تکنسین کاشت مو دارای مدرک رشته های پیراپزشکی از قبیل پرستاری، مامایی و ... می باشد و هیچگونه دوره های تخصصی مربوط به شناخت انواع علل ریزش مو و بیماریهای مو را نگذرانده است و صرفا" زیر نظر و تحت نظارت متخصص پوست و مو و با رعایت دستورات پزشکی متخصص پوست و مو قادر به انجام عمل پیوند مو هست. متخصص پوست و مو بر نحوه انجام عمل توسط تکنسین کاشت مو نظارت دارد و برای هر بیمار طبق شرایط خاص آن بیمار مانند سن ، میزان بانک مو، شدت و وسعت ریزش مو و ... دستورات پزشکی خاص آن بیمار را به تکنسین مربوطه اعلام می نماید. لیست متخصصین  پوست ومو و ادرس مطب های محاز در این سایت بارگزاری شده است.

امید است با رعایت نکات فوق  و مراجعه به متخصص پوست و مو در  کلینیک های تخصصی مجاز یک کاشت موی مطلوب را تجربه نمایید ، شما می توانید سوالات خود مربوط به قسمت کاشت مو را برای ما ارسال فرمایید تا در اولین فرصت ممکن توسط متخصص پوست و مو  پاسخ داده شود