وظایف و اهداف

وظایف و اهداف

وظایف و اهداف

معرفی

ایجاد ارتباط علمی، فنی، تحقیقاتی، آموزشی

 

تعریف : انجمن تشکلی است صنفی، غیرانتفاعی و غیر دولتی در زیر مجموعه  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس که اعضای آن دست اندرکار فیلم کوتاه شامل : کارگردانان فیلم کوتاه ، فیلمنامه‏ نویسان فیلم کوتاه ، فیلمبرداران و تصویربرداران فیلم کوتاه ، تدوین‏گران فیلم کوتاه ، صدابرداران و صداگذاران فیلم کوتاه هستند و در چهارچوب قوانین جاری کشور به فعالیت می‏پردازند. این انجمن مستقل بوده یعنی به هیچ دسته، گروه و یا جناح سیاسی وابستگی ندارد.

تبصره –  فیلم کوتاه فیلمی است با زمان بیشتر از 2 دقیقه و کمتر از ۴۰ دقیقه که در چرخه ی تولید آزاد (خارج از روابط اداری و حقوق بگیری ثابت) تولید شده و در قالب های داستانی و تجربی و به صورت نگاتیو یا ویدیو یا دیجیتال باشد. ویدیو کلیپ ها و فیلم های داستانی تلویزیونی. آگهی های تلویزیونی جزو فیلم های کوتاه محسوب نمی شود.

حوزه فعالیت : حوزه فعالیت انجمن، حوزه جغرافیایی استان فارس است.

مدت فعالیت : از تاریخ تشکیل انجمن به مدت نامحدود است.

وظایف انجمن

1 – تلاش برای امنیت شغلی و حرفه ای اعضا.

2 – کوشش در جهت استیفای حقوق و خواسته های قانونی اعضا از طریق ایجاد زمینه‌های مساعد به منظور نیل به اهداف انجمن.

3 – جمع آوری اطلاعات ، بررسی و تحقیق درباره مشکلات، شناخت نیازها و اولویت های انجمن .

4 – همکاری در جهت تأسیس، تقویت و گسترش شرکتهای تعاونی مرتبط با انجمن به منظور برخورداری اعضا از تسهیلات بیشتر.

5- حمایت و دفاع از حقوق و منافع صنفی و حرفه‌ای اعضا از طریق ارایه پیشنهاد و جلب پشتیبانی مراجع و سازمان های دولتی،تامین اجتماعی ، خدمات درمانی  و نهاد های عمومی.

6 – شرکت در مذاکرات حرفه ای با سایر سازمانهای مرتبط مشمول قانون و انعقاد پیمانهای دسته جمعی با سازمانهای کارگری و کارفرمایی.

7 – پیوستن به انجمن‌های صنفی مرتبط جهت تشکیل کانون و یا همکاری با موسسات فرهنگی مرتبط.

8 – همکاری با سایر انجمن های صنفی مرتبط و انجام سایر وظایف و اختیاراتی که به موجب مقررات قانونی بر عهده انجمن قرار داده شده یا خواهد شد.