• -
    -
    {"ShowButtom":false,"ShowCaption":false,"Caption":"","IdleTime":"1"}

معرفی انجمن پوست و مو و زیبایی

معرفی انجمن معرفی انجمن پوست و مو و زیبایی معرفی انجمن پوست و مو و زیبایی معرفی انجمن پوست و مو و زیبایی معرفی انجمن پوست و مو و زیبایی معرفی انجمن پوست و مو و زیبایی

اطلاعات بیشتر

اساسنامه

اساسنامه انجمن پوست و مو فارس

اساسنامه

اساسنامه انجمن پوست و مو فارس

اطلاعات بیشتر

خط مشی انجمن

معرفی انجمن معرفی انجمن پوست و زیبایی معرفی انجمن پوست و مو و زیبایی معرفی انجمن پوست و مو و زیبایی

اطلاعات بیشتر

وظایف و اهداف

انجمن زیبایی فارس ایجاد ارتباط علمی، فنی، تحقیقاتی، آموزشی

اطلاعات بیشتر

هیات رئیسه انجمن

معرفی هیات رئیسه انجمن معرفی انجمن پوست و مو و زیبایی معرفی انجمن پوست و مو و زیبایی

اطلاعات بیشتر

درباره ما

انجمن متخصصان پوست

متخصص پوست و مو پزشکی است که در زمینه درمان بیماری‌های پوست، مو و ناخن و نواحی حاوی مایع مخاطی در بدن (مانند داخل دهان، بینی و چشم‌ها) تخصص دارد. برخی از مهم‌ترین توانایی‌ها‌ی بهترین متخصص پوست و مو به قرار زیر است:

– تشخیص و درمان بیش از ۳۰۰۰ نوع بیماری پوست و مو از جمله بیماری‌هایی مانند سرطان پوست، اگزما، درمان جای جوش و آکنه  و عفونت ناخن.

– کمک به بهبود سلامت و شادابی و زیبایی پوست، مو و ناخن افراد مراجعه کننده بطور مثال: تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک و جوانسازی پوست، رفع جای جوش، بازیابی زیبایی پوست پس از جراحی‌های سرطان پوست، جراحی صورت برای درمان چاقی صورت

 

 

اطلاعات بیشتر

مطالب مورد تقاضا

سوالات متداول

سوالات رايج در مورد آکنه ( جوش) های پوستی

۱ – چرا بعضی افراد با اینکه به ۳۰ سالگی نزدیک شده اند ، هنوز دچار آکنه هستند ؟

عاملی که باعث ایجاد آکنه در افراد بالغ می شود ، دقیقا همان عاملی است که موجب بروز آکنه در نوجوانان می شود و آن عبارت است از وجود چربی اضافه پوست و باکتریها.هرگونه تغییر در میزان هورمونهاى جنسى از جمله بارداری یا دوران قاعدگی می تواند باعث بالاتر رفتن میزان چربی پوست يا سبوم گردد.خانمهای سیگاری هم بیشتر از سایرین در معرض خطر آکنه هستند.سن بالاى بيست و پنچ سالگى و ادامه جوش در خانم مى تواند ناشى از تاثير هورمون ها باشد.آکنه می تواند زمینه ارثی نیز داشته باشد.بعضی افراد ، تا چهل یا پنجاه سالگی هم دچار این مشکل هستند.

۲ – من پوستم را به دفعات زیاد می شویم اما باز هم روی پوستم دچار جوشهای سر سیاه است . چرا؟                                                                                           

شستن زیاد ، جوشهای سرسیاه پوست را از بین نمی برد.چون  جوشهاى سر سیاه در زیر سطح پوست و در دهانه منافذ نیمه مسدود تشکیل می شود.جایی که چربی پوست (که سبوم نامیده می شود)،با هوا تماس پیدا می کند.وقتی که منفذ،به طور کامل بسته شود،جوش سر سفید تشکیل می شود.
صورت خود را روزانه دوبار و همچنین بعد از تعریق زیاد،با یک مایع شستشوی ملایم به همراه آب ولرم و نه خیلی داغ،بشویید.هرگز چوست خود را اسکراب نکنید چون باعث بدتر شدن آکنه می شود.

۳ – آیا مصرف قرصهای ضد بارداری،می تواند موجب بروز یا کاهش آکنه می شود؟

قرصهای ضد بارداری،می تواند به خانمها برای کنترل و کاهش آکنه کمک کند.هورمونهای موجود در این قرصها، هورمونهای آندورژن را که باعث فعالیت زیاد غدد چربی پوست می شود،کاهش می دهد.بااین حال،در کنار مصرف این قرصها،باید یک برنامه منظم روزانه برای مراقبت از پوست جوشدار خود داشته باشید.

۴ – آیا آرایش کردن ، می تواند سبب بروز آکنه شود؟
بله.در واقع هرچیزی که شما به پوست خود می زنید می تواند باعث مسدود شدن منافذ پوست بشود.
توصیه می شود از مواد آرایشی و کرمهای ضدآفتاب بدون چربی استفاده کنید.استفاده از محصولات مخصوص پوستهای آکنه اى (Non-acnegenic) و محصولاتی که منافذ پوست را مسدود نمی کنند Non-comedogenic برای این گونه از پوستها بهتر هستند.پنکیک ها و پودرهای صورت،نسبت به کرم پودرها و فاندیشنهای کرمی،می تواند انتخاب بهتری باشد.اگر اصرار به استفاده از فاندیشنهای کرمی دارید،از نوع بدون چربی Oil free استفاده نمایید که معمولا حاوی Dimethicone و Cyclomethicone هستند.

۵ – شغل من پر استرس است.آیا این مورد در ایجاد آکنه نقش دارد؟
استرس به عنوان عامل موثر در ایجاد آکنه شناخته نمی شود.در بیشتر موارد وضع کامل برعکس است.یعنی وجود آکنه،باعث ایجاد و افزایش اضطراب می شود.درمان موثر آکنه،می تواند به کاهش اضطراب نیز کمک شایانی کند.با این وجود هستند کسانی که اضطراب،آکنه آنها را تشدید می کند.اگر فکر می کنید استرس باعث بدتر شدن آکنه شما می شود،می توانید با استفاده از تکنیکهایی مثل نفس عمیق یا مدیتیشن و مراقبه،سطح استرس خود را پایین بیاورید.

۶ – آیا بین آکنه و خوردن شکلات،رابطه ای وجود دارد؟
تحقیقات انجام شده،هیچ رابطه ای بین خوردن شکلات،شکر و غداهای چرب و ایجاد آکنه نشان نمی دهد.اما اگر خوراکی خاصی وضعیت آکنه شما را بدتر می کند،از خوردن آن اجتناب کنید.غذاهای چرب و شیرین،از راههای دیگری سلامت شما را تهدید می کنند.بروز دیابت و بیماریهای قلبی مثالهایی از این نوع بیماریهاست.
۷ – آکنه عمقی چیست؟
آکنه عمقی،معمولا دردناک و آزاردهنده است.این نوع آکنه زمانی تشکیل می شود که منفذ پوست،در عمق و در فاصله زیاد از سطح پوست مسدود می شود.پزشکان معمولا این نوع آکنه را برای کوتاه مدت با تجویز آنتی بیوتیک درمان می کنند.
استفاده از کورتیکوستروید Corticosteroids می تواند باعث رفع التهاب پوست شود. کرمهای حاوی رتینوید Retinoids هم در کمک به درمان این نوع آکنه مفید خواهد بود.
به هیچ وجه این جوشها را فشار ندهید و دستکاری نکنید.چون باعث بدتر شدن آنها می شود و بعد از برطرف شدن جوش،جای آن باقی خواهد ماند.
۸ – آیا بین کم خونی و آکنه رابطه ای وجود دارد؟
هنوز رابطه ای بین کم خونی،کمبود آهن و آکنه ثابت نشده است ولی تعداد معدودی از آزمایشها،رابطه کمی بین این دو را نشان داده اند.با این همه،متخصصان بر این باورند که کم خونی نمی تواند دلیل اصلی بروز آکنه باشد.اما مصرف بیش از حد ترکیبات روی،برای درمان آکنه می تواند به بیماری کمبود آهن و مس بیانجامد.
۹ – آیا من پوست همیشه دچار آکنه خواهم بود؟
به طور معمول،آکنه با بالاتر رفتن سن کاهش و بهبود می یابد.براساس یک تحقیق،آکنه بعد از ۴۴ سالگی به ندرت مشاهده می شود و در خانمها،با رسیدن به سن یائسگی از بین می رود.
تا قبل از رسیدن به این سن،خوشبختانه راههای درمانی برای کنترل آکنه در بزرگسالان وجود دارد.بیشتر افراد،استفاده چند محصول در کنار هم را مفید تر ارزیابی می کنند.
معمولا درمان آکنه،زمان بر است و بین ۴ تا ۱۲ هفته ممکن است به طول بیانجامد و لازم است شما روند درمانی خود را پیگیری کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.
۱۰ – بهترین راه درمان آکنه چیست؟
کرمهای حاوی بنزویل پراکسید Benzoyl Peroxide،اسید سالیسیک Salisic Acid یا آلفا هیدروکسی اسید Alpha-Hydroxy Acid جزء ابتدایی ترین محصولات درمانی آکنه هستند..رتینویید Retinoids که کرمی است با پایه ویتامین A هم می تواند برای باز کردن منافذ بسته پوست مفید باشد.پزشک شما علاوه بر اینها،می تواندکرمهای قوی تر یا داروهای دیگری برای کمک به بهبود آکنه برای شما تجویز کند.مانند آنتی بیوتیکها یا رتینویید خوراکی یا خنثی کننده های آندروژن یا قرص ضد بارداری با دوز بسیار پایین.معمولاً براى درمان اكنه نياز به معاينه دقيق و متوالى پزشك متخصص پوست مى باشد.
۱۱ – بهترین راه جلوگیری از ایجاد آکنه چیست؟
ابتدا به یاد داشته باشید که تا جایی که امکان دارد به پوست صورتتان دست نزنید.دست زدن و لمس کردن پوست صورت،باعث چرب شدن آن می شود و باکتری ها را برای فعالیت مخرب آماده می کند.
دوم اینکه موهای چرب خود را دور از پوست صورتتان نگه دارید و از محصولات مراقبت از موی بدون چربی استفاده نمایید.محصولات مراقبت از موی روغنی،بعد از تماس موه با پوست صورت،روی پوست منتقل می شود و باعث بسته شدن منافذ پوستی می گردد.
نکته سوم این است که باید با پوست خود با ملایمت رفتار کنید.به طور مثال، برای شستشو،از مواد شوینده ملایم و به جای لیف یا اسفنج،از نوک انگشتان صورت استفاده نمایید.

 

1-آیا مى توان تزریق چربی را با بى حسى موضعى انجام داد ؟

تزریق چربی عمدتا تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد و نیازی به بی هوشی عمومی ندارد و چنانچه بی حسی به خوبی انجام شود به هنگام تزریق چربی درد وجود نخواهد داشت اما میزان ترس و اضطراب بیمار و وسعت ناحیه ترزیق در میزان درد تاثیر دارد بنابر این توصیه می شود کسانی که دچار اضطراب و ترس هستند قبل از تزریق چربی با تجویز پزشک آرام بخش مصرف کنند يا پزشك در هنگام عمل از ضد اضطراب تزريقى استفاده مى كند.

2 - ماندگاری چربی تزريق شده چندوقت است و چقدر از حجم تزریق باقی میماند؟

در بسيارى از افراد چربى تزريق شده ٣-٥ سال ماندگارى دارد.بايد توجه داشت عامل يا روند افزايش سن باعث تغييرات بعدى در چهره انسان مى شود پديده سن.يا aging خودرا بعد از هيجده سالگى نشان مى دهد. حتى در طى يكسال تغييرات واضح در چهره وبقيه قسمت بدن انسان بوجود مى ايد كه از ديد متخصصين اين رشته پنهان نيست.شما هم مى توانيد به سادگى تغييرات سن را با نگاه به عكسهاىى كه در طى سالهاى مختلف مى گيريد متوجه شويد.

چربى تزريق شده بين ٣٠ تا٧٠در صد افزايش حجم ايجاد مى كند كه به عوامل زيادى بستگى دارد.توجه داشته باشید قضاوت نهايي بايد شش ماه تا یکسال بعد انجام شود به اصطلاح تزریق چربی جا بیفد.گاهی حجم چربی تزریق شده افزایش(hypertrophy) می یابد.اما بعد از دوماه مى توان تزريق مرحله دوم را در صورتيكه نياز باشد انجام داد.توصيه مى شود اين تزريق را نزد پزشك متخصص اين كار انجام دهيد كه نتيجه خوب داشته باشد.

3- ورم حاصل از تزریق چه زمانی کم و طبیعی میشود؟

بلا فاصله پس از تزریق چربی ناحیه تورم زیادی و جود ندارد اكثر بیماران بعد از تزريق با دیدن چهره جديد خود تعجب می كنند.نورم بعد تزريق به ميزان چربى تزريق شده ومحل ترزريق و عوامل فردى بستگى دارد. در صبح ها ممکن است در هفته اول تورم زیاد تر شود که نگران کننده نیست و حتی در برخی موارد ممکن است در روز دوم یا سوم بطور ناگهانی ورم بیشتر شود. هر چند در اغلب موارد اشکالی ندارد ولی مى توانيد با پزشک خود مشورت کنید نهایتا ده روز تا دو هفته بعد ورم برطرف میشود.ماندن تورم خود باعث جوان سازى مى شود چون در اينده ايجاد كلاژن سازى مى كند.

4 - آیا محدودیت تغذیه در روزهای قبل و بعد از تزریق وجود دارد؟

محدودیت خاصی و جود ندارد اما خوردن آناناس تازه یاقرص اناهیل می تواند در کاهش التهاب و ورم موثر باشد در زمانى چربى در نواحى باسن ،سينه و ....

تزريق مى شود پزشك ممكن است دستورات خاصى را توصيه كند.

5.قبل از تزریق چه نکاتی باید رعایت شود؟

بهتر است هفت تا ده روز قبل بیمار از آسپرین یا دیگر داروهائی که خون را رقیق می کند همانند ویتامین E یا مسکن ها و یا قرص سیر، جينسينگ مصرف نکرده باشد . باید قبل از عمل آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک را مصرف نماید . صورت و اطراف چشم نباید هیچگونه آرایش داشته باشد و بهتر است با صابون و بتادین شسته شده باشد.اين عمل نياز به ناشتا بودن نيست اما غذاى سنگين نخوريد.اگر شب قبل از عمل خوابتان نمى برد از ارام بخش استفاده كنيد.

6 - مراقبت های بعداز تزریق چربی چیست؟

روز اول استفاده از کمپرس سرد هر پنج تا ده دقیقه یک بار توصیه می شود و روزها ی بعد استفاده از کمپرس گرم بصورت ملایم برای کاهش ورم موثر است . استفاده از چند بالشت زیر سر که سر بالاتر از بدن باشد در دو روز پس از عمل منجر به عدم تشدید تورم می شود و لازم است بیمار بصورت تاق باز بخوابد و از خوابیدن روی گونه ها. پرهیز نماید . از ماساژصورت باید خود داری شود .

7-به چه علائم هشدار دهنده ای بیمار باید توجه کند؟

چنانچه در دو هفته اول درد و تورم ناگهانی همراه با تب و لرز وجود داشته باشد بیمار باید سریعا به پزشک خود مراجعه نماید

8 - بعداز تزریق چه زمانی میشود استحمام کرد؟

بشرط استفاده از پماد استریل روی محل سوراخ شدگی ها دو روز می توان استحمام کرد

9- تزریق چربی برای چین و چروک بهتر است یا ژل یا prp ؟

تزریق چربی یک حجم دهنده است و فرورفتگی چین ها را کمتر می کند و برای برجسته کردن گونه ها گودی زیر چشم و حتی پوشاندن و مخفی کردن پف زیر چشم قابل انجام است ازتریق چربی می توان در کاهش خط خنده و خط اخم استفاده کرد اما prp مکانیسم و کاربرد دیگری دارد و استفاده از آن برای خطوط ریز بیشتر توصیه می شود،البته نقش عمده كاربرد prp براى ترميم زخم ها مى باشد حتى اگر بعداز ليزر يا عوامل ديگرى باشد.

10- آیا می توان تزریق چربی با prp انجام داد وآیا تاثیری در ماندگاری چربی خواهد داشت ؟

در ايران و بعضى كشورهاى ديگر تعدادى از پزشكان اينكار را انجام مى دهند اما هنوز مورد تاييد همه دانشمندان نيست وزارت بهداشت ايران نيز انرا تاييد نگرده است، گرچه ضررى نخواهد داشت .بعضى از افراد سود جو روى اين كار تبليغات گمراه كننده مى كنند.بايد هوشيارى خودمان را داشته باشيم.

11- آیا می توان چربی را فریز کرد و دوباره استفاده نمود؟

در کشور های غربی به دلیل هزینه بالای اقدامات جراحی و دست مزد پزشک جهت کاهش وقت و صرفه جوئی اقدام به نگه داری چربی تحت شرایط خاص و افزودن مواد نگه دارنده می کنند اما متاسفانه در برخی موارد مشاهده می شود که مقداری از چربی به فرد داده و توصیه می شود در فریز های خانگی نگه داری وسپس تزریق شود که باید گفت این اقدام در ایران که دستمزد های جراحی چندان زیاد نیست بی مورد و غیر علمی و همراه با ریسک آلودگی میکروبی و قارچی است زیرا با 20 دقیقه صرف وقت به چربی تازه که به مراتب بهتر از چربی فریز شده است می توان رسید پس حتی اگر قرار باشد چربی فریز شود باید طبق شرایط علمی توصیه شده انجام گیرد.

12- آیا تزریق چربی محدودیت سنی و یا جنسیتی دارد؟

خیر 

13- ماندگاری تزریق چربی برای بدن (سینه ،باسن) چقدر است؟

بطور کلی در هر نقطه ای از بدن می توان تزریق چربی انجام داد و هر نقطه که حرکت کمتری داشته باشد و به آن فشار کمتری بیاید ماندگاری آن بیشتر است مثل پشت دست باسن و سینه.

14- میزان تزریق چربی چه حد و حجمی است؟

در هر نقطه از بدن که تزریق چربی قابل انجام باشد چون یک فضای بسته است بصورت محدود می توان تزریق چربی انجام داد زیرا اگر بیش از حد تزریق صورت گیرد باعث فشار بیش از حد به عروق و کاهش خون رسانی به موضع می شود لذا تزریق بیشتر منجر به نتیجه بهتر نخواهد شد و چنانچه برای شکل دهی به یک موضع به حجم زیادتری نیاز داشته باشیم بهتر است طی دو تا سه جلسه این اقدام صورت گیرد.براى مطالعه بيشتر به همين سايت در قسمت تزريق چربى مراجعه كنيد.

15- آیا با یک جلسه تزریق چربی می توان به نتیجه دلخواه رسید؟

چنانچه حجم مورد نیاز برای نتیجه مطلوب کم باشد با یک جلسه می توان به نتیجه دلخواه رسید اما اگر حجم دلخواه زیاد باشد باید این کار طی چند جلسه انجام گیرد.

16-در چه جاهايي ازبدن مى توان تزريق چربى را انجام داد؟

بطور كلى مى توان تزريق جربى را در بسيارى از جاهاى بدن انجام داد مثل نواحى كه داراى فرورفتگى قديمى است اما امروزه براى جوان سازى كاربرد زيادى پيدا كرده است مثل برجسته سازى سينه ها ،باسن ، زيباسازى دستگاه تناسلى خانمها و اقايان و ترميم بعد عمل بينى موارد شايع مى باشد.

17-ایا قبل از تزریق وزن را کاهش دهیم یا بعد از تزریق جربی؟

  بهتر هست قبل از تزریق چربی به وزن دلخواه برسید اگربعد از تزریق ، ژریم سنگین و کاهش وزن زیاد داشته باشید،چربی تزریق شده هم دچار کاهش حجم می شود. در این مورد بهتر است با پزشک خود مشورت کنید چون ممکن است پزشک شما از چربی ذخیره برای تناسب اندام شما (بازسازی باسن سینه و....) استفاده کند.امروزه از چربی ذخیره بدن استفاده زیادی می شود.

 

1- بهترین سن کاشت مو برای آقایان کدام است؟

مناسب ترین سن کاشت مو بالای 30 سال است. علیرغم تقاضای افراد زیر 30 سال برای کاشت، این افراد کاندیدای مناسبی برای این امر نیستند. زیرا ریزش مو افراد تا سن 30 سالگی ادامه داشته و تا قبل از آن الگوی نهایی ریزش موی آنها مشخص نمی باشد.البته در بعضى از اشخاص بالاى سن ٢٥سالگى كه نماى ريزش نمايان شد مى توان از پيوند مو استفاده كرد .تشخيص اين مسئله به عهده پزشك با تجربه متخصص پوست و پيوند مو مى باشد.

2- راه حل درمان ریزش مو برای افراد زیر 30 سال چیست؟

این افراد می توانند از روشهای درمانىى موضعى وخوراكى كه توسط پزشك متخصص تجويز مى شود ياروش مزوتراپی و ... استفاده نمایند...

 3- منظور از با نک مو چیست؟

به منطقه خاصی از پشت سر که تحت تاثیر هورمون مردانه تستوسترون يا DHT (عامل ریزش مو مردان) نمی باشد بانک مو اطلاق می گردد. حقیقت جالب در مورد موهای این ناحیه این است که این موها در صورت انتقال به قسمت های طاس سر همچنان خاصیت عدم ریزش خود را حفظ می کنند. لذا بانک مو افراد بسیار با ارزش بوده و شانس طلایی کاشت مو برای ایشان فقط یک بار فراهم است. لذا سپردن این عمل مهم به دست متخصصین این امر بسیار حائز اهمیت است.به اين ناحيه سر safe donor area هم مى گويند.

4- چه روش هایی برای کاشت مو وجود دارد؟

بطور کلی در حال حاضر 3 تکنیک برای کاشت وجود دارد.

Ø تکنیک اول FUT که مخفف عبارت Follicular Unit Transplantation می باشد. این اصطلاح برای برداشت مو به روش جراحی استفاده می شود.

Ø تکنیک دوم FIT  که مخفف عبارت Folicular Isolation Transplantation می باشد. این روش برای برداشت مو به روش بدون جراحی و به صورت تکی  استفاده می شود.

Ø تکنیک سوم که اصطلاحا به آن ترکیبی گفته می شود تلفیقی از هر دو تکنیک FIT  و FUT می باشد.گاهى افراد سود جو از روش بدون جراحى و......كه جنبه تبليغات دارد استفاده مى كنند.

5- روش های کاشت مو چه فرقی با یکدیگر دارند؟

در روش FUT یک نوار باریک حاوی فولیکول های پیاز مو  به طول حدود 15 -10 سانتی متر یا بیشترو عرض 1-1.5 سانتی متر که به آن فلپ (FLap) گفته می شود از پشت سر (ناحیه دهنده)  برداشته می شود. محل برداشت بین دو برجستگی پشت سر قرار دارد. سپس نوار برداشت شده در زیر میکروسکوپ توسط متخصصین به واحدهای فولیکولی کوچک تقسیم می شود که به این واحدها گرفت (Graft ) گفته می شود. در هر گرفت ممکن است 1،2،3 و یا 4 پیاز مو وجود داشته باشد. پس از انجام عملیات جدا سازی، گرفت های آماده شده در قسمت طاس سر (ناحیه گیرنده) کاشت می شوند.

در روش FIT تفاوت در نحوه برداشت گرفت هاست. در این روش بوسیله ابزاری بنام پانچ، گرفت ها بصورت تک تک از ناحیه دهنده برداشت و مشابه روش قبل در ناحیه گیرنده کاشت می شوند.

روش دیگری نیز بنام BHT که مخفف عبارت Body Hair Transplantation  می باشد  به حالتی گفته می شود که برداشت مو به جای سر، از بدن فرد صورت گیرد. افرادی کاندیدای مناسبی برای این روش هستند که بانک موی ضخیمی در بدن داشته باشند. لازم به ذکر است که واحدهای مو در این روش نسبت به موهای سر کم تراکم تر و نازکتر هستند.استفاده از موهاى بدن براى تاسى جلوى محدويت هايي نيز دارد كه پزشك تصميم بان مى گيرد وبه بيمار خودش توصيه مى كند.

در روش ترکیبی تکنیک های FIT و FUT بطور همزمان برای فرد انجام می شود و برای افراد دارای طاسی های وسیع ارجح بوده و نتیجه مطلوب تری حاصل می گردد.

6- در هر جلسه کاشت حداکثر چند گرفت کاشت می شود؟

در طی هر جلسه حداکثر می توان 1500 تا 2000 گرفت را کاشت نمود که این معادل 5000-4000 تار مو خواهد بود. در این مورد در مواجهه با شعارهای تبلیغاتی و بی اساس هوشیار باشید.

7- آیا در روش FUT خط اسکار (جای بخیه) به جا می ماند؟

جای برداشت در پشت سر بصورت خطی باریک که در نهایت توسط موهای پشت سر پوشانده می شوند ترمیم می شود. البته لازم به ذکر است تنها در صورتی که عمل توسط پزشک متخصص انجام و محل با ظرافت بخیه گردد می توان انتظار حداقل اسکار را داشت.

8- چه تفاوتی بین موهای کاشته شده با موهای قبلی فرد وجود دارد؟

موهای کاشته شده همان موهای طبیعی سر هر فرد می باشد. بدین معنی که موهای کاشته شده به لحاظ جنس، رنگ، حالت و ... کاملا شبيه موهای سر فرد خواهد بود. موهای کاشته شده قابل رنگ کردن، کوتاه کردن، شانه زدن، حالت دادن، سشوار کشیدن و... می باشند.

9- آیا بعد از کاشت مو بلافاصله می توانم سر کار بروم؟

عمل کاشت مو یک عمل سرپایی است و شما می توانید با رعایت برخی نکات ساده،  فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید. چه بسا بسیاری افراد از سایر شهرها و کشورها جهت کاشت مو به کلینیک مراجعه و بعد از کاشت به شهر یا کشور خود باز می گردندو به سركار نيز باز مى گردند.

10- بعد از کاشت مو چه مراقبت هایی لازم است؟

بعد از کاشت مو بهتر است فرد تا 3 روز در حالت 45 درجه بخوابد و مایعات زیاد بنوشد تا دچار ورم احتمالی در ناحیه سر و پیشانی نشود. نکته مهم دیگر اینکه در هفته اول بعد کاشت از انجام فعالیت های سنگین و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب بپرهیزد. بعد از کاشت مو فرد نیاز به استراحت مطلق ندارد.با اين حال اين توصيه از شخصى با شخص ديگر متفاوت مى باشد كه پزشك مى تواند براى براى بيمار توصيه كند.

11-  آیا کاشت مو درد هم دارد؟

عمل کاشت مو یک عمل سرپایی می باشد که سر بیمار با بی حسی موضعی کاملا بی حس شده و در حالیکه فرد کاملا هوشیار است عمل کاشت روی سر وی صورت می گیرد. در واقع تنها درد عمل کاشت مو مربوط به تزریق داروی بی حسی می باشد که آن هم فراتر از یک تزریق معمولی نخواهد بود.البته  اين شرايط با تجربه پزشك و شرايط روحى و تحمل بيمار ممكن است كمى متفاوت باشد.

12-  آیا عمل کاشت مو خسته کننده است؟

خیر، در حین عمل فرد به موسیقی گوش می دهد، با اطرافیان صحبت می کند، در زمان استراحت از تخت پایین آمده، قدم می زند و با نوشیدنی مورد علاقه خود پذیرایی می شود. در موقع نهار در جمعی صمیمی به همراه سایر افرادی که در حال انجام عمل کاشت هستند نهار خود را صرف می کند. خلاصه اینکه ما حداکثر امکانات و تلاش را جهت ماندگار ساختن خاطره ای خوش و تجربه ای خوشایند برای شما به خدمت گرفته ایم.

13-  آیا عمل کاشت مو دارای عوارض است؟

چنانچه عمل کاشت مو توسط پزشک متخصص پوست و مو و دارای تجربه و تبحر کافی در این زمینه و در کلینیکی مجهز و دارای استانداردهای لازم انجام پذیرد می توان گفت عملی بدون عارضه خواهد بود. لذا قبل از تصمیم گیری نهایی برای کاشت مو، در مورد اعتبار، تخصص و کیفیت کار پزشک و کلینیک خود تحقیق نمایید.

14.بعد از پيوند چه زمانى مى توان موهارا شستشوداد؟                                                                                                                                              

فرداى روز عمل يا دو روز بعد مى توان موهاى پيوند شده را به ارامى شستشو داد.         

ماده ۸ـ عضویت در انجمن به طرق زیر می‌‌باشد:

۱ـ۸ـ عضویت پیوسته: هیات موسس انجمن و کلیه افرادی که حداقل دارای درجه دکترای حرفه‌ای در رشته‌ پزشکی باشند می‌توانند طبق ضوابط مذکور در این اساسنامه به عضویت انجمن درآیند.

۲ـ۸ـ عضویت وابسته: افرادی که حائز شرایط زیر باشند می‌توانند به عضویت وابسته انجمن درآیند:

کلیه افرادی که در حال تحصیل در رشته دکترای پزشکی می‌باشند.

۳ـ۸ـ عضویت افتخاری: شخصیت‌های ایرانی و خارجی که مقام علمی، فرهنگی و اجتماعی آنان حائز اهمیت خاص باشد و یا در پیشبرد اهداف انجمن کمک‌های موثر و ارزنده‌ای نموده باشند، حسب تشخیص هیات مدیره می‌توانند به عضویت افتخاری پذیرفتــه شوند.

تبصره ۱ـ اعضای وابسته می‌توانند با احراز شرایط و تصویب هیات‌ مدیره به عضویت پیوسته برگزیده شوند.

تبصره ۲ـ اعضای پیوسته انجمن بایستی شرایط هیات‌ موسس و هیات‌ مدیره مذکور در ماده ۷ آیین‌نامه نحوه تشکیل و شرح وظایف کمیسیون را دارا باشند.

 

ماده ۹ـ هر یک از اعضای انجمن سالانه مبلغی را که میزان آن توسط هیات‌ مدیره تعیین و به تصویب مجمع عمومی خواهد رسید به عنوان حق عضویت پرداخت خواهد کرد.

تبصره ۱ـ پرداخت حق عضویت هیچگونه حق و ادعایی را نسبت به دارایی انجمن برای عضو ایجاد نخواهد کرد.

تبصره ۲ـ ملاک تعداد اعضای پیوسته هر انجمن تعداد ثبت‌نام‌شدگان همان سال خواهد بود و لذا افرادی مجاز به شرکت در انتخابات هیات‌ مدیره هستند که حق عضویت مصوب همان سال را پرداخت نموده و برگ شرکت در جلسه مجمع عمومی و انتخابات را دریافت کرده باشند.

 

ماده ۱۰ـ عضویت در انجمن در یکی از موارد زیر خاتمه می‌‌یابد:

۱ـ۱۰ـ استعفای کتبی عضو

۲ـ۱۰ـ عدم پرداخت حق عضویت سالانه در مهلتی که هیات‌ مدیره تعیین می‌نماید.

۳ـ۱۰ـ زوال یکی از شرایط عضویت و نیز محکومیت قطعی در هیات‌های بدوی و عالی انتظامی سازمان نظام‌پزشکی به محرومیت موقت یا دائم از اشتغال به حرف پزشکی است.

تبصره ۱ـ مدت تعلیق عضویت معادل مدت محرومیت از اشتغال به حرف پزشکی است.

تبصره ۲ـ تصمیم نهایی راجع به عدم پذیرش و نیز خاتمه عضویت پس از اطلاع و تائید هیات نظارت بر عملکرد انجمن بر اساس موضوع بند ۷ ماده ۳ آیین‌نامه نحوه تشکیل و شرح وظایف کمیسیون، با هیات‌ مدیره خواهد بود.

 

کلینیک های تخصصی پوست و مو

عمل های زیبایی پرکاربرد

لیزر پوست

لیزر پوست

استفاده از لیزر بر روی پوست معمولا از اشعه نور برای خلاص شدن از سلول‌های آسیب دیده استفاده می‌کند.

اطلاعات بیشتر